כלים לחינוך נוער סביב מיניות, התבגרות ויחסים

קורס הכשרה (80 שעות אקדמיות)
עם אפשרות לסופרוויז'ן

איך לדבר עם נערים ונערות על פורנוגרפיה? על גבולות אישיים? על שינויים בגוף? על עונג? איך לשמוע “בין המילים” את המסרים שהם רוצים להעביר לנו? איך להתגבר על המבוכה והחסמים בשיח מצידנו ומצידם?
בהכשרה ממוקדת, הכוללת למידה חווייתית, ומשלבת תיאוריה ופרקטיקה מהשטח, תקבלו ידע וכלים להנחיית נערים ונערות בנושאים המשמעותיים של מיניות, התבגרות ויחסים ותוכלו לסייע לנערים ונערות רבים לחוות התבגרות מיטיבה ובטוחה יותר.
ההכשרה מוכרת על ידי האגודה לחינוך מיני בישראל

למידע נוסף והרשמה לקורס

מה כוללת ההכשרה?

ציר התוכן
מתן ידע, היכרות עם מקורות מידע נרחבים, גיבוש עמדה בהירה.

ציר האופן
איך נכון לדבר על הנושא עם נערים ונערות באופן מותאם גיל? מה הן השאלות והמתודות שאיתן נכון לגשת לנושא? איך ניתן לייצר עליו שיח מיטיב, בטוח ואמפתי בגובה העיניים?

עם מה תצאו מההכשרה?
  • כלים לשיח קבוצתי ואישי בכל הקשור להתבגרות, מיניות, מגדר ויחסים עם נערים ונערות.
  • מגוון רחב של מתודות ופעילויות אפקטיביות ומותאמות גיל
  • יכולת לבנות מערכי שיעור ותהליכים בנושא
  • תעודה המוכרת על ידי האגודה לחינוך מיני בישראל
  • אפשרות להצטרף לקהילה צומחת של מנחים ומנחות למיניות
  • אפשרות להנחייה בנקודת מפגש (למתאימים/ות)

למי מיועד הקורס?

  • אנשים המגיעים מתחומי החינוך/טיפול/קהילה, עם ניסיון והיכרות עם נוער. תינתן אפשרות למספר חריגים ללא ניסיון, כל עוד ישנה מוטיבציה גבוהה לתחום.

  • אנשים המוכנים לעבור תהליך אישי ולעסוק בתוכן רגיש.

  • ההרשמה לקורס מותנית בראיון טלפוני אישי

למידע נוסף והרשמה לקורס

בוגרי הקורס מספרים

איפה, כמה ומתי?

מחזור ד' - תל אביב

מחזור ה' - חיפה

מחיר מוזל לנרשמים עד ה01.06.24 4800 ₪

לאחר שיחת התאמה טלפונית יש לשלם דמי התחייבות – 350 ₪ (אשר יקוזזו מהמחיר הסופי),לשריון המקום בקורס. מספר המקומות מוגבל.

למעוניינים/ות : סופרוויז'ן

לאחר הקורס תינתן אפשרות לקיים תהליך סופרוויז’ן (ליווי מקצועי ולמידת עמיתים) על התנסות בפועל בהנחייה. התהליך כולל 6 מפגשים בני שעתיים כל אחד בזום, בנוסף אפשרות לצפות ב-2 ימי הנחייה של מנחים/ות ותיקים/ות של “נקודת מפגש” ופגישה אישית מקוונת.

האם הקורס מבטיח עבודה ב”נקודת מפגש”?

למתאימים/ות מתוך הקורס תינתן אפשרות לעבוד כמנחים/ות בנקודת מפגש, בכפוף לתהליך קליטה וסופרוויז’ן.

מנחי הקורס

סהר גל

ליווי פדגוגי והנחייה אורחת

מומחית בנושא חינוך למיניות מייטיבה, מרצה בכירה, מורה, חוקרת ומנחת קבוצות. עוסקת בהנחייה וליויי פדגוגי, חברת ועד מנהל של האגודה לחינוך מיני בישראל, ממנהלות קהילת הפייסבוק "חינוך למיניות חיובית" ויוצרת הפודקאסט "חינוך מיני - שיחה בגובה העיניים"

נמרוד איווניר

מנחה מוביל

מייסד ומנכ"ל שותף של נקודת מפגש. בעל רקע עשיר של עבודה עם נוער קצה ואוכלוסיות מגוונות. עוסק בחינוך לגבריות ומיניות מיטיבה, מנחה ומלווה נוער, צוותים והורים. בוגר תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה ממכללת אורנים, הקורס לחינוך מיני של “מידע אמין על מין” והקורס “מחנכים כבני ברית לנוער בתחומי מגדר ומיניות” של אורנה שומן.

טל קפלן

מנחה מוביל

מייסד ומנכ"ל שותף של נקודת מפגש. מגיע משנים של רקע עשיר בחינוך הבלתי פורמאלי, חינוך והוראה בתיכון. עוסק בחינוך לגבריות ומיניות מיטיבה, מנחה ומלווה נוער, צוותים והורים. בוגר תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללת אורנים, הקורס לחינוך מיני של "מידע אמין על מין" והכשרת “מחנכים כבני ברית לבני נוער בתחומי מגדר ומיניות” של אורנה שומן והכשרות בתחום התקשורת המקרבת.

יובל תמרקין

מחנכת למיניות מיטיבה, מנחה ומנהלת תהליכים בנקודת מפגש, בוגרת ההכשרה של ״מידע אמין על מין״, מנחת סדנאות לנוער ובוגרים/ות, בעלת ניסיון ורקע רחב בעבודה עם נערות במצבי סיכון, מנחת מעגלי נשים ומלווה גניקוסופית (ליווי הוליסטי לנשים).

עדי סימונוביץ'

מנהלת תחום נערות בנקודת מפגש. בעלת ניסיון של 6 שנים בחינוך נוער למיניות מיטיבה, בוגרת תואר ראשון בחינוך חברתי ושילוב אומנויות ותעודת הוראה של חינוך וולדורף. בוגרת הקורס הראשון של "מידע אמין על מין".

ענבל פרן-פרח

מרצה בחוג לסיעוד, אוניברסיטת חיפה. דוקטורנטית במחלקה למגדר בבר אילן, חוקרת גבריות, צריכת זנות, ואת המפגש של א.נשים בזנות עם המערכת הרפואית. אחות במרפאה לנשים בזנות בחיפה, משרד הבריאות. אחות במרפאת "ואהבת" לא.נשים חסרי/ות מעמד, חיפה.

איתי אמדורסקי

מייסד "לגעת בזה - חינוך מיני ומגדרי". מרצה במכללה האקדמית בית ברל. מורה לחינוך מיני ומגדרי. מכשיר מדריכות ומדריכים לחינוך מיני ומגדר. מעביר השתלמויות בנושאים אלה והרצאות להורים ולמורים.

למידע נוסף והרשמה לקורס

נשארים בקשר

להרשמה לניוזלטר וקבלת תוכן ועדכונים

להצטרפות לקבוצת ווטסאפ שקטה

נועה חקקיאן

מובילת תהליכים

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות. בוגרת ההכשרה של "דלת פתוחה" לייעוץ על מיניות בריאה, מנחה סדנאות בנושא במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות. סטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית ומטפלת בנפגעות פגיעה מינית.

רז הנדל

מוביל תהליכים

מנחה סדנאות למיניות מיטיבה, בוגר ההכשרה של "מידע אמין על מין", מרצה במכינות קדם צבאיות, רכז, מדריך ומנחה צוותים במסגרות חינוך בלתי פורמאלי.

עומר שמיוביץ

רכז תוכן והדרכה

מחנך ומנחה נוער וצוותים חינוכיים למיניות מיטיבה, ומדריך סדנאות שטח והעצמה באמצעות הרפתקה בטבע. בוגר השתלמות מקצועית במיניות בריאה מטעם "דלת פתוחה", ותואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי.

דר עופר

אחראי סושיאל

בוגר הכשרות של מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית ו"מידע אמין על מין". מדריך במסגרות חינוכיות בלתי פורמאליות במשך למעלה מעשור וסטודנט לעבודה סוציאלית.