הכשרות וסדנאות

אנחנו מאמינים בעבודה הוליסטית המשלבת סדנאות לנוער, צוות חינוכי והורים. המטרה היא ליצור שפה משותפת במסגרת ולהטמיע תהליך עומק שיוצר מרחב בטוח והתבגרות מינית מיטיבה. כלל הסדנאות וההכשרות עוברות התאמה לאופי הספציפי של המסגרת עם ליווי של מנהל/ת לתהליך.
סדנאות לנוער

סדנאות לכיתות ה’-י”ב

כלל הסדנאות מועברות תוך פעילות חווייתית מותאמת גיל. הסדנאות כוללות מפגשים מופרדים ומעורבים מגדרית (משתנה בהתאם לגיל), על מנת ליצור מרחב המאפשר שיח פתוח ובטוח בנושאים המעסיקים ומשפיעים על בני הנוער.

בגילאים הצעירים אנו עוסקים בשינויים רגשיים ופיזיים של גיל ההתבגרות, בציפיות חברתיות מנערים ונערות ובחינה שלהן, בתרגול של הקשבה לעצמי ולמי שאיתי, ובחיזור מותאם ומוגנות- ברשת ופנים אל פנים.

בגילאים הבוגרים אנו עוסקים בדימוי גוף ומראה, בריאות מינית, בחינה של דימויים וציפיות בכל הנוגע לחיזור, זוגיות ומיניות והצעת אלטרנטיבות מיטיבות, כלים בתקשורת אינטימית- זיהוי רצונות אצלי ואצל הפרטנר/ית, זהות מינית, מוגנות ברשת ופנים אל פנים.

מפגשי הורים

בני הנוער חווים שינויים משמעותיים – פיזיים ונפשיים, במהלך גיל ההתבגרות. זו תקופה שמביאה איתה הרבה יופי והתפתחות לצד קושי ובלבול.

התקשורת והנוכחות של ההורים בשלב זה בחייהם תורמת תרומה משמעותית להתבגרות מיטיבה. במפגש זה נלמד איך לדבר עם ילדינו על מיניות והתבגרות באופן תקשורתי, אוהב ולא שיפוטי, מבלי לוותר על הסמכותיות והעקרונות שלנו.

מדברים מהלב – מפגש שיח הורים ונוער

גיל ההתבגרות מביא איתו הרבה יופי והתפתחות לצד קושי ובלבול. התקשורת והנוכחות של ההורים בשלב זה בחייהם תורמת תרומה משמעותית להתבגרות מיטיבה. במפגש זה נקיים שיחה פתוחה וכנה, בין הורים לילדיהם – במרחב בטוח ובהנחיה חווייתית.

נתחיל במפגש קצר של ההורים והנערים/ות בנפרד, ונמשיך בפעילות ושיח משותף. המפגש מונחה ע”י שני מנחים/ות.

מתאים לכל הגילאים, מומלץ במיוחד לשנות מצווה.

מפגשי נוער - מליאה

דרך ייחודית להעברת מסר מעמיק בזמן קצר ולקבוצה גדולה. ההרצאה מלווה בסדנת הכנה ועיבוד ומשלבת שיח פתוח והשתתפות של בני ובנות הנוער.

“להתבגר” – כיתות י’-יב’
מופע קומי שמשלב סיפורי התבגרות אישיים ומסרים חינוכיים ורגשיים בהמון הומור ובגובה העיניים. המרצה הוא יובל גטרויר, סטנדאפיסט, שחקן ואיש חינוך המוכר בשם הבמה “יובל הגנן”.

גיל ההתבגרות: הוראות הפעלה – כיתות ז’-ט’

הרצאה מפעילה, העוברת דרך סיפורים וסיטואציות מתוך גיל ההתבגרות, ומשתפת את התלמידים והתלמידות. עוסקת בסוגיות של רצון וריצוי, חיזור מותאם, לחץ חברתי, ומלמדת באופן חווייתי על השינויים במוח בגיל ההתבגרות. דרך ההיכרות עם השינויים הפיזיים והרגשיים, נפתח מקום לשיח על יכולת הבחירה בסיטואציות שונות. 

ההרצאה מועברת על ידי דר עופר, עובד סוציאלי ומנחה בעל ניסיון עשיר בהנחיית נערים ונערות סביב תכני מיניות, התבגרות ויחסים.

“בין גדרות להגדרות” – כיתות ח’-י”ב
הרצאה אישית מרתקת על התמודדות עם גיבוש זהות מינית ומגדרית בגיל ההתבגרות. שי-לי בן-אור, מהמרצות המובילות בתחום בישראל, תשתף מתוך נסיונה האישי והחינוכי העשיר בעבודה עם נוער על הקשת המגוונת של מגדר ומיניות.

הכשרות לצוותים חינוכיים

ישנו פער גדול בין הרצון שלנו כמחנכים/ות לתת מענה המקיף תחומים רבים בחייהם של בני הנוער, לבין המבוכה והחשש לעסוק בנושא המיניות וההתבגרות באופן פתוח ומיטיב.

הסדנה ממוקדת בהתמודדות עם סוגיות של התבגרות, מיניות ויחסים בקרב בני נוער, התנהגויות מותאמות ולא מותאמות ויצירת מרחב בטוח. קיימות הכשרות מותאמות לצוותי הוראה וכן לצוותים של מסגרות בלתי פורמאליות.

תהליכים ארוכים לנוער

מתאים במיוחד לקבוצות וכיתות בהן יש צורך בהתערבות מעמיקה.

התהליך כולל 8-10 מפגשים, הכוללים הכשרה מקדימה למחנכים/ות ואופציה למפגש הורים.
תהליך ארוך המשלב את הצוות החינוכי וההורים מאפשר שינוי נורמות והתערבות משמעותית בכל הקשור למיניות, יחסים וגבריות/נשיות מיטיבה.

הפעילות מועברת באופן חווייתי, בהתאמה לגיל ולאופי הקבוצה.

שגרירי מרחב בטוח – לצוות ההדרכה הצעיר
אחת הדרכים הטובות ביותר לחבר בני נוער למיניות מיטיבה היא להפוך אותם לשגרירים ונציגים שמובילים את התחום בעצמם. הכשרת “שגרירי מרחב בטוח” היא סדנה יומית המיועדת לצוותי ההדרכה הצעירים ומעניקה כלים ליצירת מרחב בטוח בתנועה ובקהילה, לזיהוי התנהגויות מיניות לא מיטיבות ולתגובות חינוכיות ראויות ומותאמות למצבים שונים.
סדנאות לצעירים ואולפנים

סדנאות ותהליכים לצעירים (גילאי 18+) בעברית, אנגלית, ספרדית ורוסית.
המפגשים עוסקים ביצירת מרחב בטוח, מתן כלים לתקשורת אינטימית מיטיבה, ויצירת שיח אמפתי בין גברים ונשים.

המפגשים כוללים שיח פתוח, מתן מידע, עבודה עם טכניקות מעולמות מעגלי ההקשבה, התיאטרון והתקשורת המקרבת, ונבנים בהתאמה לאופי הגיל והקבוצה. 

פרויקט מחצלות

לעיתים מעבירים בני ובנות הנוער את שעות הפעילות שלהם מהיום אל הלילה – הזמן בו אפשר להרגיש חופשיים בלי עיניהם הבוחנות של המבוגרים.

בפרוייקט ‘מחצלות’ מצטרף מדריך מומחה של ‘נקודת מפגש’ אל אנשי החינוך הקבועים ומייצר יחד איתם שיח פתוח על מיניות, התבגרות ויחסים. בסיום הפרויקט אנשי החינוך נשארים עם הכלים מקצועיים וערכת קלפים שמאפשרת להם להמשיך את התהליך באופן עצמאי. מתאים לסיירות הורים או לצוותי נוער.

נשארים בקשר

להרשמה לניוזלטר וקבלת תוכן ועדכונים

להצטרפות לקבוצת ווטסאפ שקטה

נועה חקקיאן

מובילת תהליכים

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות. בוגרת ההכשרה של "דלת פתוחה" לייעוץ על מיניות בריאה, מנחה סדנאות בנושא במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות. סטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית ומטפלת בנפגעות פגיעה מינית.

רז הנדל

מוביל תהליכים

מנחה סדנאות למיניות מיטיבה, בוגר ההכשרה של "מידע אמין על מין", מרצה במכינות קדם צבאיות, רכז, מדריך ומנחה צוותים במסגרות חינוך בלתי פורמאלי.

עומר שמיוביץ

רכז תוכן והדרכה

מחנך ומנחה נוער וצוותים חינוכיים למיניות מיטיבה, ומדריך סדנאות שטח והעצמה באמצעות הרפתקה בטבע. בוגר השתלמות מקצועית במיניות בריאה מטעם "דלת פתוחה", ותואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי.

דר עופר

אחראי סושיאל

בוגר הכשרות של מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית ו"מידע אמין על מין". מדריך במסגרות חינוכיות בלתי פורמאליות במשך למעלה מעשור וסטודנט לעבודה סוציאלית.